Quick detailer, glinka, IPA, politura - to nie zaklęcia. [PORADNIK]
Quick detailer, glinka, IPA, politura - to nie zaklęcia. [PORADNIK]

AIO - środki typu All In One, czyli inaczej 3w1 łączą w sobie składniki czyszczące, polerujące i zabezpieczające. Doskonale oczyszczają lakier z trudnych zanieczyszczeń, usuwają utleniony lakier nadając mu połysk oraz usuwają średnie zarysowania lakieru, pozostawiając powierzchnię zabezpieczoną. Doskonały wybór dla osób, które w prosty i szybki sposób chcą poprawić wygląd samochodu.

Cleaner - środki oczyszczające lakier, przeważnie pozbawione wosków i wypełniaczy, stosowane do przygotowania powierzchni przed nałożeniem wosku lub sealantu. Cleanery usuwają średnie zabrudzenia, pozostałości po paście polerskiej i odtłuszczają lakier.

Deironizer - Znany również jako "krwawa felga" to produkt o neutralnym odczynie służący do usuwania zanieczyszczeń metalicznych z felg oraz lakieru. Tzw. lotna rdza, czyli starty pył z klocków hamulcowych należy do najpopularniejszych i jednocześnie jest jednym z trudniejszych zabrudzeń na samochodzie - deironizery potrafią usunąć taki typ zabrudzeń już nawet w 30 sekund, a efektem ich działania jest popularny efekt "krwawienia", czyli barwienia się na czerwono po zetknięciu z brudem.

Dressing - produkt, najczęściej w postaci mleczka, służący do zabezpieczenia plastików przed brudem, kurzem, oraz promieniami UV, poprawiający głębię koloru. Dressingi dzielimy przede wszystkim na stosowane wewnątrz auta, oraz do plastików zewnętrznych. Różnica jest dość istotna - nie tylko w zapachu, ale również trwałości. Dressingi zewnętrze tworzone są z myślą o trwałości i podbiciu czerni plastiku, podczas gdy te przeznaczone do środka mają przyjemniejszy zapach, większe właściwości konserwujące i są bezpieczne dla organizmu. Zmniejszają również efekt odbijania światła, co docenią szczególnie kierowcy.

Glinka - Plastyczna masa przypominająca plastelinę, z chemicznego punktu widzenia jest to mieszanka polibutenu oraz cząsteczek ściernych, stosowanych również w pastach polerskich. Pozwala na przeprowadzenie dogłębnego oczyszczenia brudu z porów lakieru. Skuteczna nawet tam, gdzie nie poradzi sobie chemia w płynie, czyli przy usuwaniu asfaltu, żywicy z drzew, lotnej rdzy lub śladów po ptasich odchodach. Jest to pozycja obowiązkowa przed polerowaniem auta, lub zabezpieczaniem lakieru.

IPA - Alkohol izopropylowy, Izopropanol, podstawowy i tani alkohol służący do odtłuszczania powierzchni przed lakierowaniem, nakładaniem powłok lub wosków, oraz po polerowaniu celem usunięcia pozostałości po paście polerskiej. Jest również jednym z głównych składników płynów do szyb, przez co idealnie nadaje się do usuwania uporczywych i tłustych zabrudzeń ze szkła.

Politura / Autopolitura / Glaze - środek w postaci mleczka, którego główne zadanie to maskowanie niedoskonałości lakieru, rys, oraz nadanie głębi lakieru. Dobrze radzi sobie z usuwaniem utlenionego lakieru. Niestety, efekt podbicia koloru jest krótkotrwały.

Sealant - inaczej wosk syntetyczny, czyli produkt zawierający dużą dawkę polimerów. Jego głównym celem jest ochrona lakieru przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, nadanie hydrofobowości, podbicie połysku i głębi koloru oraz ułatwienie codziennego mycia. Woski syntetyczne w postaci sealantu, czyli mleczka (nie mylić z woskami twardymi), mają dość długą trwałość i po poprawnym nałożeniu utrzymują się na lakierze około 3 miesięcy.

Tar&Glue - chemia służąca do usuwania zanieczyszczeń drogowych takich jak asfalt, smoła i klej. Skutecznie rozpuszczają brud pozostawiając powierzchnię wolną od tłustych zanieczyszczeń. Sprawdzą się również podczas usuwania gumy do żucia, śladów po naklejkach lub żywicy - przy czym przy uporczywych zabrudzeniach konieczne może być pozostawienie środka na dość długie działanie, lub nawet podwójną aplikację, np. 2x15 minut.

Quick Detailer / QD - szybki wosk syntetyczny wykorzystywany po umyciu nadwozia. Idealny do usuwania z powierzchni lakieru śladów po twardej wodzie, drobnych zanieczyszczeń lub śladów po palcach. Produkty typu QD w składzie posiadają syntetyczne polimery, które maskują również drobne zarysowania. Potrafią przedłużać działanie wcześniej nałożonych wosków. Znakomite do stosowania "między myciami". Ich zdecydowaną zaletą jest szybka i bezproblemowa aplikacja - wystarczy rozpylić i przetrzeć, by uzyskać spodziewany efekt. Quck detailery to najpopularniejsze produkty do natychmiastowego podbicia połysku i uzyskania "efektu mokrego auta".

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl